Ieri dimineaţă
Răsărit de soare deasupra cimitirului Bellu (8 AM) Arcul de triumf (8:30 AM)
blogul neoficial al lui Vlad Stroescu
Răsărit de soare deasupra cimitirului Bellu (8 AM) Arcul de triumf (8:30 AM)
Cel mai bun calambur din toate timpurile mi-a fost transmis de vecinul meu, domnul D.B., 75 de ani, fiu de … Continue reading „Cel mai bun calambur din toate timpurile” →
Ştiţi care era sensul primar al cuvântului „a năpusti”? A părăsi. A abandona. A arunca. De altfel, înrudirea slavă cu … Continue reading „Etimologie filosofică” →
O să las mesajul ăsta aici, în eventualitatea că vei veni mai târziu. Presupunem, din bun simţ, că trăim toţi … Continue reading „Momente diferite” →
BUM TROSC PLEOSC PATATRAC PIF BONGGGG Dragi mahalagii, vă iubex pe toţi! JDAP PFIUUU ZBRRR BADABUM ZDRANG ŞTONGGGG
Mă apropii de zenul tăcerii. În dimineaţa asta am scris un comentariu foarte lung la discuţia despre bloguri de la … Continue reading „Blog tăcut” →
De mult timp, în mintea mea se învârte ideea unui roman. Romanul ar fi despre o chestie nenumită care mănâncă … Continue reading „Cerc vicios” →
Nu mă lungesc cu postul ăsta, că zilele astea aveţi lucruri mai bune de făcut decât să staţi pe bloguri. … Continue reading „SMS automat de sărbători” →