Bucureşti (III)
Pentru că astăzi, în mod fericit şi neobişnuit, n-am avut nimic altceva mai bun de făcut, mi-am pus pantofii de … Continue reading „Bucureşti (III)” →
blogul neoficial al lui Vlad Stroescu
Pentru că astăzi, în mod fericit şi neobişnuit, n-am avut nimic altceva mai bun de făcut, mi-am pus pantofii de … Continue reading „Bucureşti (III)” →
Locuiesc singur într-o casǎ mare. Nu folosesc decât douǎ camere, la parter. Sunt încǎperi în care nu intru cu anii, … Continue reading „Casa cu un etaj” →
Mult timp nu mi-a placut toamna. Cred ca a inceput sa-mi placa pe la 20 de ani, când am incercat … Continue reading „Sufletu-mi spre fruntea-ti…” →
Prima insemnare din acest jurnal. Afara e o zi languroasa de august, inca mai cânta graurii, inca mai arde cerul. … Continue reading „Prima dată” →